Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Tema

Europos Sąjungoje jau 27 narės – pagaliau įstojo Bulgarija ir Rumunija

Europos Sąjungoje jau 27 narės – pagaliau įstojo Bulgarija ir Rumunija

05/01/07

Europos Sąjunga sveikina sėkmingai įstojusias naująsias nares Bulgariją ir Rumuniją – 2007 m. sausio 1 d. jos tapo oficialiomis ES valstybėmis narėmis. Tai – naujas praėjusiojo amžiaus dešimtajame dešimtmetyje prasidėjusio ES plėtros proceso etapas. Tuomet 12 daugiausia Vidurio ir Rytų Europos šalių pateikė prašymus tapti ES valstybėmis narėmis.

Prieš 50 metų įsteigta ES nuolat traukė naujas nares. 2004 m. gegužės mėn. į ES įstojo dešimt naujų valstybių narių. Tai buvo didžiausias plėtros etapas ES istorijoje. Prisijungus Bulgarijai ir Rumunijai sėkmingaibaigtas integracijos procesas. Tai – atlygis už ES pastangas visoje Europoje skatinti taiką, demokratiją ir didinti gerovę.

Kaip ir ankstesniais ES plėtros etapais, kad atitiktų visus būtinus stojimo į ES kriterijus, Bulgarija ir Rumunija turėjo atlikti svarbių reformų ir modernizavimo darbų. Sveikindamas šių dviejų valstybių gyventojus ir vadovus istorinio pasiekimo proga Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barrosas paskelbė, kad įstojus Bulgarijai ir Rumunijai bus imtasi specialių papildomų priemonių. Jas taikant bus galima prižiūrėti kai kurių problemiškų sričių veikląBus imtasi kontrolės priemonių teismų reformos, kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, žemės ūkio išlaidų ir maisto saugos srityse.

Siekdama atsakyti į piliečių klausimus ir išblaškyti nerimą dėl dabartinio ir būsimų plėtros etapų, 2006 m. lapkričio 8 d. Komisija patvirtino ES plėtros politikos strategiją. Geresni poveikio tyrimai, lyginamoji analizė ir kitos konkrečios priemonės ES sudarys sąlygas geriau įvertinti plėtros etapų poveikį. Be to, Komisija pripažįsta, kad reikia labiau atsižvelgti į ES piliečių nuomonę ir remti valstybių narių pastangas skatinti bendrauti ir diskutuoti su pilietine visuomene.

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią