Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti
Svinam Eiropu! - Romas Līguma 50. gadadienaIzlaist valodas izvēles joslu (īsinājumtaustiņš=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. gadadiena > Ziņas un mediji > Temats

Līdz ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos ES kļuvusi par 27 valstu savienību

Līdz ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos ES kļuvusi par 27 valstu savienību

05/01/07

Ar sekmīgu pievienošanos Eiropas Savienība sveic savas jaunās dalībvalstis Bulgāriju un Rumāniju, kuras par oficiālām ES dalībniecēm kļuva 2007. gada 1. janvārī. Šo abu valstu pievienošanās iezīmē nākamo soli paplašināšanās procesā, kas aizsākās 1990. gadā, kad 12 valstis, galvenokārt no Centrālās un Austrumeiropas, iesniedza pieteikumus dalībai ES.

Kopš izveidošanas pirms 50 gadiem ES vienmēr ir bijusi mērķis jaunu dalībvalstu pievienošanās centieniem. Desmit dalībvalstu vēsturiskā pievienošanās 2004. gada maijā ir pati vērienīgākā visā ES vēsturē. Ar Bulgārijas un Rumānijas iekļaušanu ir noslēdzies šis veiksmīgais integrācijas process, kurā tika atalgotas ES pūles miera, demokrātijas un labklājības veicināšanā visā Eiropā.

Tāpat kā iepriekšējo paplašināšanās gadījumos, lai izpildītu nepieciešamos pievienošanās kritērijus, Bulgārijai un Rumānijai bija jāveic nozīmīgas reformas un modernizācija. Apsveicot abu valstu tautas un to vadītājus ar šo vēsturisko notikumu, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu paziņoja, ka pēc Bulgārijas un Rumānijas pievienošanās tiks īstenoti papildu pasākumi. Ar šiem pasākumiem tajās jomās, par kurām ir atzīts, ka vēl viss nav izdarīts, noteiktā mērā tiks nodrošināta pārraudzība. Kontroles pasākumi tiks noteikti tādās jomās kā tiesu reforma, korupcijas un organizētās noziedzības apkarošana, izdevumi lauksaimniecībai un pārtikas drošums.

Atbildot uz Eiropas iedzīvotāju jautājumiem un paustajām bažām par pašreizējo un turpmāko paplašināšanos, Komisija 2006. gada 8. novembrī pieņēma ES paplašināšanās politikas stratēģiju. Uzlaboti ietekmes pētījumi, salīdzināšana un citi konkrēti pasākumi ļaus objektīvāk novērtēt Es paplašināšanās sekas. Komisija ir atzinusi nepieciešamību biežāk uzklausīt ES iedzīvotājus, kā arī palīdzēt dalībvalstīm veicināt saziņu un dialogu ar pilsonisko sabiedrību.

Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums